Haber

ABD Başsavcısı, Hunter Biden soruşturması için özel savcı atayacak

ABD Başsavcısı Merrick Garland, Lider Joe Biden’ın oğlu Hunter Biden hakkındaki soruşturmalar için özel savcı atayacağını açıkladı.

Garland düzenlediği basın toplantısında, söz konusu soruşturmalarda görevlendirilen özel savcının bir süredir Hunter Biden’ın vergi kayıtlarını, ticari faaliyetlerini ve yurt dışındaki ticari bağlarını araştıran Delaware Başsavcısı David Weiss olduğunu duyurdu.

Weiss’in soruşturmalarının özel savcı olarak atanmasını gerektirecek boyuta ulaştığını ve bu göreve atanmak istediğini dile getirdiğini kaydeden Garland, “Talebi ve davanın olağanüstü hallerini değerlendirdim ve karara bağladım. özel savcı olarak atanmasının kamu yararına olacağını söyledi.” ifadesini kullandı.

Adalet Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, Weiss’in Hunter Biden hakkında “devam eden soruşturma” ve “bu soruşturmadan doğan veya doğabilecek diğer tüm hususlardan” sorumlu olacağı belirtildi.

Eski Başkan Donald Trump tarafından atanan Delaware Başsavcısı Weiss, bir süredir Hunter Biden’ın vergi kayıtlarını, ticari faaliyetlerini ve yurt dışındaki ticari çıkarlarını araştırıyor.

haber-akyurt.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu