Haber

Fahrettin Altun’dan çok çarpıcı açıklama! Saçma sapan haberlerin sayısı hayrete düşürdü

Cumhurbaşkanlığı İrtibat Lideri Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerle ilgili büyük felaketin ardından depremzedelerin hayatını tehlikeye atan önemli düzeyde bilgi kirliliği yaşandığına dikkat çekti.

İletişim Başkanlığı olarak dezenformasyona karşı vatandaşlarla birlikte çalışmak. Dezenformasyon Raporlama Hizmetigörevlendirdiklerini hatırlattı.

“SAHTE BİLGİ VE HABER SAYISI YAKLAŞIK 6 BİN 200 OLDU”

“e-Devlet ve mobil uygulamalar üzerinden DBS’ye iletilen yalan bilgi ve haber sayısı an itibariyle yaklaşık 6 bin 200’e ulaştı. Vatandaşlarımız DBS’ye saçma sapan bilgi bildirirken, onlar da defalarca konunun gerçeklerini aktardılar. Günlük olarak yayınladığımız Dezenformasyon Bültenimiz ile Link Başkanlığı ve Dezenformasyonla Mücadele Merkezi sosyal medya hesaplarımız aracılığıyla kamuoyuna duyurulmaktadır.

“YANLIŞ BİLGİNİN İNSAN HAYATI İÇİN NE KADAR TEHLİKELİ OLDUĞUNU GÖRDÜK”

Millet olarak büyük bir felaket yaşadığımız bu günlerde dezenformasyonun ne kadar insan hayatını tehlikeye atan bir unsur olduğunu maalesef bir kez daha görmüş olduk. Gerçeklerin ortaya çıkması için çaba sarf eden basiretli ve sorumluluk sahibi tüm vatandaşlarımıza en içten teşekkürlerimi sunuyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu