Haber

Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı, DSİ Üst Yönetim Değerlendirme ve Eğitim Seminerine Katıldı

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, DSİ Üst Yönetimi Değerleme ve Eğitim Seminerine katıldı. Yumaklı, “Ekonomimizin üç ayağı var: Tarım, sanayi ve enerji. Bu sektörlerin sürdürülebilirliği için suya ihtiyaç var.”

Devlet Su İşleri (DSİ) Üst İdare Değerleme Eğitim Semineri Maltepe’deki bir otelde gerçekleştirildi. Program Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başladı. 26-28 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilecek seminerin ilki Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’nın katılımıyla başladı. Programa Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, DSİ Genel Müdürü Mehmet Akif Balta ve üst düzey yöneticiler katıldı.

“Stratejik olarak da yönetiyoruz ve yönetmeye devam edeceğiz”

Sektörlere değinen Bakan Yumaklı, “Ülke olarak ekonomik kalkınmamızın en önemli unsuru olan suyu stratejik olarak ele aldık ve kullanıyoruz. Stratejik olarak yönetiyoruz ve yönetmeye devam edeceğiz. Ekonomimizin üç gücü var. Sütunlar: Tarım, sanayi ve enerji. Bu bölümlerin sürdürülebilirliği için su şarttır.” “Bir ihtiyaç var. İklim değişikliği nedeniyle bu ihtiyaç her geçen gün artmaya devam ediyor” dedi.

“DSİ ülkemizin en büyük yatırımcı kuruluşlarından biridir”

DSİ’nin Türkiye’nin en büyük yatırımcılarından biri olduğunu vurgulayan Bakan Yumaklı, “Ülkemizdeki bu ihtiyacı bilen, takip eden, karşılayan ve bilgi birikimiyle yöneten kurumumuz Devlet Su İşleri’dir. Hem ülkemiz açısından hem de ülkemiz açısından çok önemli. Yürüttüğü proje ve çalışmalarla yurt içi ve yurt dışında.” “İtibarı ve saygınlığı var. DSİ ülkemizdeki en büyük yatırımcı kuruluşlardan biri. Böylece ülkemizin her yerinde DSİ logosunu gördüğümüzde DSİ’nin elinin buraya da dokunduğunu anlıyoruz” dedi.

“10 binin üzerinde proje hayata geçirildi”

Yumaklı, “Çalışmalarımızı daha verimli hale getirmenin en önemli unsurlarından biri istişaredir. Bu kültür klasik kodlarımızda da yer alıyor. Bugün başlayıp 3 gün boyunca devam edecek toplantımızın hayırlı olmasını diliyorum. mavi vatan.” – İSTANBUL

eldivanhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu